Karantinas iš esmės pakeitė mūsų gyvenimus. Bent jau kuriam laikui. Dabar, atėjus vasarai, po truputėlį grįžtame į senas vėžes, bet karantino palikimas kaip šleifas vilksis paskui mus dar kurį laiką. Psichologiškai, bendrąja sveikatos prasme ir kitos to pasekmės – tai kažkas su kuo tvarkysimės dar ilgą laiką. Bet akivaizdžios ir finansinės karantino pasekmės paprastiems gyventojams ir verslams. Paskolos, įsiskolinimai, santaupų mažėjimas, darbo praradimas, sumažėjusios pajamos, neaiškios finansinės perspektyvos – tai didžiausios finansinės karantino pasekmės.
Kokia viso to galutinė išvada ir rezultatas? Diržų veržimasis. Visiems, kurie buvo paveikti karantino reikės veržtis diržus, bet tą sunku padaryti buvo ir bus šiuo metu, nes taupyti bus sunkiau net pasibaigus karantinui. Ekspertai pastebi, kad prie normalios finansinės situacijos paveikti žmonės gali grįžti tik po kelių metų. To tikėtis galima tik pasibaigus karantinui ir iš esmės užsibaigus pandemijai, kai apie 70% šalies gyventojų bus paskiepyti ir taip užkirs kelią naujiems karantino ribojimams. Tuomet atsigaus ekonominė veikla, įsibėgės verslas, o tuomet bus galima tikėtis ir geresnių laikų paprastiems gyventojams.
Diržų veržimosi bent jau kuriam laikui išvengti nepavyks, o taupyti irgi bus sunkiau net atlaisvėjus karantininiams ribojimams ir net kurį laiką po karantino pabaigos. Bet ekspertai mano, kad nepaisant sudėtingos situacijos, ji nėra kritiška ir dauguma gyventojų išvengt tragiškų pasekmių, jei elgsis kaip finansiškai išprusę.