Sugedo automobilis. Kaip surasti problemos šaltinį?

Diagnozuoti automobilio gedimą gali būti nelengva užduotis, ypač pradedančiajam mechanikui ar mechanikui mėgėjui. Nepaisant to, vis tiek svarbu turėti tam tikrų žinių apie automobilių veikimą ir galimų problemų diagnozavimą, kad galėtumėte nustatyti problemas, kol jos netapo rimtesnės ir brangesnės. Šiame straipsnyje aptarsime kai kuriuos dažniausiai pasitaikančius automobilio problemų diagnozavimo metodus ir pateiksime patarimų, kaip geriausiai atlikti šią užduotį.

Surinkite informaciją ir įvertinkite problemą

Pirmasis bet kokio diagnostikos proceso žingsnis – surinkti informaciją apie problemą ir įvertinti jos rimtumą. Užduokite sau klausimus, pvz: Kada pirmą kartą pastebėjau šią problemą? Ar buvo kokių nors pokyčių, kurie galėjo tai sukelti? Ar yra kas nors konkretaus, kas, atrodo, ją sukelia? Surinkę kuo daugiau informacijos, galėsite geriau įvertinti problemą ir sužinoti, į ką atkreipti dėmesį toliau.

Transporto priemonės apžiūra

Surinkę reikiamą informaciją ir įvertinę problemos rimtumą, galite pradėti tikrinti savo transporto priemonę, ieškodami gedimo požymių. Priklausomai nuo to, su kokia problema susiduriate, yra skirtingų sričių, kurias turėtumėte apžiūrėti. Pavyzdžiui, jei variklis tinkamai neužsiveda, gali tekti patikrinti, ar akumuliatoriaus gnybtuose arba laidų pynėse nėra atsilaisvinusių jungčių arba korozijos. Jei jūsų stabdžiai veikia netinkamai, turėtumėte patikrinti, ar nėra stabdžių trinkelių arba kitų stabdžių sistemos komponentų nusidėvėjimo požymių. Atlikdami šias apžiūras nepamirškite būti atsargūs; jei kas nors atrodo ne savo vietoje arba sugedę, nebandykite to taisyti patys; prireikus visada kreipkitės profesionalios kvalifikuoto mechaniko pagalbos.

Transporto priemonės tikrinimas

Atlikus pirminę apžiūrą, gali būti laikas pradėti bandyti įvairius transporto priemonės sistemos komponentus, kad būtų galima toliau diagnozuoti galimas problemas. Tai gali būti diagnostinės įrangos, pavyzdžiui, OBDII skaitytuvų ar įtampos matuoklių, prijungimas, kad patikrintumėte elektros sistemas, skysčių lygio patikrinimas, keistų variklio garsų klausymasis arba cilindrų suspaudimo bandymai. Internete yra daug šaltinių, kuriuose galima rasti daugiau patarimų, kaip geriausiai atlikti šiuos bandymus, atsižvelgiant į tai, kokio tipo transporto priemonę turite ir kokią problemą bandote diagnozuoti.

Išvadų analizė

Atlikus visus bandymus, svarbu kruopščiai išanalizuoti visus rezultatus prieš darant prielaidas, kas gali būti jūsų problemos priežastis. Atsižvelkite į tokius veiksnius, kaip dalių amžius ir būklė, aplinkos veiksniai (temperatūra ir drėgmė), techninės priežiūros įrašai ir t. t. Visi šie veiksniai gali turėti įtakos nustatant galimas jūsų automobilio simptomų priežastis. Bandymų metu surinktų duomenų analizė taip pat gali padėti patvirtinti įtarimus dėl tam tikrų komponentų kaltės, o ne dėl kitų; kai kuriais atvejais tai gali net nurodyti kelias pagrindines priežastis, kurias reikia šalinti vienu metu, kad laikui bėgant visi su viena konkrečia problema (pvz., prasta degalų ekonomija) susiję simptomai visiškai pagerėtų (pvz., pakeičiant uždegimo žvakes ir kartu remontuojant oro įsiurbimo žarną).

Veiksmai

Surinkus visą reikiamą informaciją, ją išanalizavus ir padarius išvadas dėl galimų automobilio problemos priežasčių, laikas imtis veiksmų! Priklausomai nuo sudėtingumo, kai bandoma remontuoti patiems, o ne kreipiantis profesionalios pagalbos, iš anksto pasirūpinus reikiamomis medžiagomis ir (arba) dalimis, galima sutaupyti brangaus laiko remonto metu (ypač jei dirbama lauke). Be to, nepamirškite, kad svarbu imtis prevencinių priemonių (pvz., sekti tepalų keitimo intervalus). Apibendrinant – norint diagnozuoti automobilio problemą, reikia gerai išmanyti ne tik mechanines žinias ir gedimų šalinimą, bet ir tinkamai pasiruošti!