Kokiais būdais geriausia parduoti savo verslą?

Verslų savininkams anksčiau ar vėliau ateina ta diena, kai prisireikia parduoti savo verslą. Gal kažkas pradėjęs savo verslą dėl iššūkio tiesiog pasiekė viską, ką norėjo pasiekti, gal yra keičiama veiklos sritis, o gal gyvenime susidėjo dar kitos aplinkybės, kurios verčia apsvarstyti tokį sprendimą.

Tas sprendimas gali būti svarbus ir viską keičiantis, bet gali būti ir labai paprastas, kasdienis. Turbūt labiausiai to reikšmė priklauso nuo santykio ir pačiu verslo ir visa su juo susijusia veikla. Vienaip ar kitaip, verslo pardavimas yra reikšmingas sprendimas, kurio įgyvendinimui reikalingos tam tikros žinios.

Apie tai, kaip parduoti verslą bendrai, jau yra rašyta. Čia mes norime pasidalinti kiek kitokiu kampu bandant atsakyti į tą patį klausimą, todėl pasidalinsime konkretesniais patarimais, kaip galima geriausiai tą padaryti.

Užsienio kapitalo platformos

Efektyviausias būdas parduoti savo verslą yra pasinaudoti tokiais kanalais per kuriuos pereina didelė dalis galimai suinteresuotų pirkėjų. Lietuva – maža rinka, todėl lengviausia taip parduoti tarptautinį verslą arba tą, kurį tokiu galima paversti. Tokiais kanalais tą daryti lengviausia, nes jie vienija ir pritraukia šimtus tūkstančių suinteresuotų asmenų, kurie domisi verslu ir ieško gerų variantų verslui įsigyti. Jei jūsų pasiūlymas tikrai vertas dėmesio, yra pateiktas tinkamai, o kaina – adekvati, tuomet iš kiekvieną dieną apsilankančių tūkstančių galimų pirkėjų tikrai rasite tokį, kuriam jūsų verslas pasirodys esantis pakankamai perspektyvus ir įdomus įsigyti.

Skelbimai

Labai nuvertintas, bet efektyvus ne tik prekėms ir paslaugoms pardavinėti kanalas yra skelbimai. Čia įeina viskas – nuo senamadiškų skelbimų laikraščiuose (kai kurie turi atskiras skiltis verslo pardavimams), iki modernesnių, internetinių žiniasklaidos priemonių, kuriuose galima patalpinti ne tik skelbimą ir visą reklaminį straipsnį šia tema ar net skelbimų portalų, kurių lankytojai yra suinteresuoti verslo pirkimu. Tai veikia panašiai kaip ir aukščiau minėtos užsienio kapitalo platformos, bet čia kalbame apie lietuviškus tos pačios galimybės realizacijos variantus.

Tiesioginiai kontaktai

Dar vienas senamadiškas, lėtesnis, bet vis tiek pakankamai efektyvus būdas parduoti savo verslą yra derinti pardavimą tiesiogiai su potencialiais pirkėjais per tiesioginį kontaktą. Jei verslo srityje sukatės jau kurį laiką ir jūsų verslas nėra minimalistinis, jūs neabejotinai esate užmezgę kontaktus ir su kitais tos pačios, panašios ar visiškai kitos srities verslininkais, darbuotojais ar šiaip įtakingais bei turtingais žmonėmis. Pasinaudokite sukauptais kontaktais savo verslo pardavimui – pabandykite jį parduoti pažįstamiems verslo žmonėms arba pabandykite susiorganizuoti pardavimą per juos, netiesiogiai.

Parašykite komentarą