Žaislai vaikams iki 1 metų: ką reikia žinoti?

Žaislai vaikams iki 1 metų

Pradžiuginti savo mažylį yra viena iš didžiausių laimių kiekvienai šeimai. Tam, kad tai padaryti pasitelkiamos priemonės, kurios tą šypseną gali ir sukelti. Artėjant šventiniam laikotarpiui, po truputį yra pradedamos „šluoti“ lentynos, kuriuose stūkso įvairiausi vaikiški žaislai. Tačiau labai skubėti nereikėtų, o atkreipti dėmesį į keletą dalykų, kurie padėtų išrinkti tinkamiausią žaislą mažyliui. 

Kada vaikas pradeda domėtis pirmaisiais žaislais?

Kūdikis, kuriam yra dvi savaitės turi gebėti bent vieną ar tris sekundes fiksuoti savo žvilgsnį į prieš jį esantį daiktą. Kai kūdikis pradeda fiksuoti savo žvilgsnį tam tikrą laiką, pats laikas jį skatinti sekti akimis horizontaliai (į šonus) ir vertikaliai (aukštyn/žemyn) judantį daiktą. Yra įrodyta, jog kūdikiai mėgsta labiau žiūrėti į skirtingus veidus nei žaislus. Taip pat jie mėgsta žiūrėti į veidą tada, kai yra juokiamasi, žiūrima tiesiai į akis, yra atmerktos akys arba atsakoma į jų reakcijas. 

Pačiais pirmaisiais mėnesiais, kūdikis saugiausiai jaučiasi būdamas ant jūsų rankų. Tiesa, nutinka atveju, kad bent trumpam jį reikia palikti vieną. Tam, kad jis jaustųsi ramus ir saugus, galite pasitelkti lavinamąjį kilimėlį. Atkreipkite dėmesį į tai, kad šis nebūtų apkrautas nereikalingais daiktais! Geriausiai priešais jį kabinti tik po vieną žaislą, taip paskatinsite jį siekti vieno tikslo, o nesiblaškyti tarp žaislų krūvos. 

Kokie žaislai yra tinkamiausi nuo 3 – 8 mėnesių?

Pirmieji kūdikio trys mėnesiai yra skirti dideliems pokyčiams, kurie vyksta regos sistemoje. Šiuo laikotarpiu kūdikiai pradeda atpažinti kontrastingas spalvas, kurios yra nutolusios nuo kūdikio veido apie 20 – 30 centimetrų. Toliau žaislų pasirinkimas turi būti atsižvelgtas į taip, kaip elgiasi jūsų vaikas, pavyzdžiui: jeigu jis pradėjo rankas kišti į burnytę, reiškia, kad reikia žaislų, kurie lavintų burnos koordinaciją, nuo 5 mėnesių, vaikai nori pradėti perimti daiktus iš vienos rankytės į kitos, todėl įsigykite tokius žaislus, kurie lavintų pirštų ir delnų koordinaciją (geriausia, kad tokie žaislai būtų skirtingų tekstūrų) ir pan. Na, o esant jau 8 mėnesių, mažylis turi gebėti išlaikyti du daiktus, o tam puikiai tinka medinės kaladėlės. Kai išmoks jas išlaikyti abiejose rankose, parodykite, kad jais galima stuksenti. 

Kokie žaislai yra tinkamiausi nuo 9 mėnesių iki 1 metų?

Nuo 9 mėnesių iki 1 metų (vėliau net ir žaislai nuo 1 metų) yra skirti tam, kad padėtų mažyliams atrasti ir išanalizuoti skirtingus reiškinius. Tokiame amžiuje galite rinktis indelius, kibirėlius, piramides. Tam, kad galėtumėte lavinti replinį ir pincetinį griebimą, rinkitės medines dėliones. Taip pat nepamirškite ir knygelių skaitymo! Šiuolaikinėje rinkoje jų yra gausu, todėl galėsite atrasti net ir tokias, kurios atitinka jūsų vaikelio amžių.

Parašykite komentarą